Podpis kwalifikowany

Kwalifikowany podpis elektroniczny bez PESEL

Zgodnie z rozporządzeniem eIDAS podpis kwalifikowany powinien być respektowany w każdym kraju należącym do UE. W rzeczywistości podpis wydany w Polsce, akceptowany jest tylko w krajowych systemach. Dla klientów prowadzących biznes jest to problematyczne. Co w sytuacji, gdy trzeba złożyć ważne urzędowe dokumenty, a nie mamy możliwości przyjazdu do Polski? Nie pozostaje nic innego jak polski kwalifikowany podpis bez numeru PESEL.

 

 

Jakie dane zawiera podpis kwalifikowany?

Zazwyczaj podpis kwalifikowany zawiera takie dane jak imię, nazwisko, obywatelstwo i numer PESEL. Mówimy tutaj o osobach posiadających polskie obywatelstwo. Co zrobić w przypadku, gdy nie posiadamy polskiego numeru PESEL?

 

Co można wpisać zamiast numeru PESEL do podpisu kwalifikowanego?

Istnieje kilka alternatywnych wariantów dla numeru PESEL. Może to być numer paszportu, numer dowodu osobistego lub numer identyfikacji podatkowej. Wybranie jednej z tych opcji jest dozwolone przez polskie ustawodawstwo.

 

E-podpis kwalifikowany bez PESEL – ratunek dla cudzoziemców

Certyfikat kwalifikowany bez numeru PESEL może uratować sytuację, gdy składamy obowiązkowe dokumenty urzędowe jak sprawozdania finansowe, zmiany w spółce w eKRS lub S24, oferty przetargowe czy do CRBR. Podpisuj Zdalnie oferuje jako jeden z nielicznych certyfikowanych dostawców podpis elektroniczny dla obcokrajowca w zdalnej aktywacji, bez konieczności przyjazdu do Polski.



Zobacz także: Jak uzyskać polski podpis kwalifikowany za granicą?

Kwalifikowany podpis elektroniczny bez PESEL dla obcokrajowca

Oferta podpisu kwalifikowanego bez PESEL jest dedykowany przede wszystkim dla osób, które są cudzoziemcami i nie mają możliwości uzyskania identyfikatora ze względu na prowadzenie rozległych biznesów poza Polską. Rozumiemy, że przyjazd do kraju jest czasochłonny i kosztowny, dlatego przeprowadzamy wydanie podpisu zdalnie.

 

Ograniczenia certyfikatu kwalifikowanego bez PESEL

Certyfikat niezawierający polskiego numeru identyfikacyjnego uniemożliwia składanie deklaracji podatkowych. Warto w tej sytuacji upoważnić kogoś z Polski do składania e-deklaracji swoim podpisem kwalifikowanym. Jeżeli chodzi o sprawozdawczość tutaj nie ma problemu. Podpis z dowolnym identyfikatorem jest honorowany w naszych systemach.

 

Podpis elektroniczny dla obcokrajowca bez numeru PESEL – jak uzyskać?

W ramach aktualnie obowiązującego prawa i możliwości techniczny mamy dwie opcje uzyskania podpisu kwalifikowanego.

  1. Za pomocą notariusza – przygotowujemy dla Państwa umowę, którą należy podpisać w obecności notariusza lub ambasadora. Następnie dokumenty należy wysłać na wskazany przez nas adres i oczekiwać na decyzję. Procedura jest czasochłonna i niesie za sobą opłaty dodatkowe jak np. koszt tłumaczenia przysięgłego na polski lub angielski, transport dokumentów, opłata notarialna. Procedura zajmuje ok. 10 dni roboczych.
  2. Aktywacja zdalnie z pomocą zewnętrznego weryfikatora tożsamości – procedura jest zdecydowanie prostsza i szybsza. Należy wypełnić wniosek elektroniczny, następnie w ustalonym terminie połączyć z weryfikatorem. W ciągu 30 minut następuje aktywacja i połączenie z naszym konsultantem, celem instalacji certyfikatu i oprogramowania. W pilnych przypadkach jesteśmy w stanie wydać podpis w ciągu 2h od kontaktu z nami.

 

Potrzebujesz podpisu dla kogoś zza granicy? Skontaktuj się z nami!

+48 536 456 661 | kontakt@podpisujzdalnie.pl

autor: Damian Nowak
CMS

Newsletter

Chcesz na bieżąco otrzymywać wiadomości
o pojawiających się publikacjach?

Zapisz się do bazy mailingowej

Dziękujemy!

Twoje zgłoszenie zostało pomyślnie zapisane