PL | EN
Nazwa kategorii

Jak zakup podpisu podniósł dochód o 60 tysięcy?

Ten artykuł jest żywym dowodem na to, że podpis kwalifikowany nie jest zbędnym wydatkiem, a inwestycją, która może się zwrócić – i to nawet 100-krotnie w ciągu roku! Przekonał się o tym jeden z naszych klientów, tłumacz przysięgły, który chciał wreszcie zmienić swoje stare przyzwyczajenia i wprowadził tłumaczenia przysięgłe w formie elektronicznej.

 

Jak wyglądała praca tłumacza przed podpisem kwalifikowanym?

  • Średni dzień pracy ok. 11 godzin
  • 8 godzin zajmowały tłumaczenia
  • Pozostałe 3 obejmowały druk dokumentów i przepisywanie tekstu do tłumaczenia
  • Obsługą papierowej dokumentacji (drukowanie, adresowanie i stanie w kolejce na poczcie) zajmowała się asystentka tłumacza w pełnym wymiarze godzin.

 

Jak wygląda praca tłumacza po wdrożeniu podpisu kwalifikowanego?

  • Średni dzień pracy skrócił do 10 godzin
  • 9 godzin zajmowały tłumaczenia (jedna godzina przełożyła się na wzrost dochodów)
  • Obsługa korespondencji elektronicznej skróciła się z 3 do 1 godziny dziennie
  • Odeszły koszty przygotowywania do druku (papier, znaczki, koperty, drogie tonery)
  • Klient zrezygnował z asystentki – wysyłanie dokumentów w formie elektronicznej nie wymaga stania w kolejce na poczcie. Roczne oszczędności sięgają blisko 50 tysięcy złotych!

Wprowadzenie elektronicznej formy tłumaczenia przysięgłego pozwoliło tłumaczowi obniżyć koszty związane z zatrudnieniem asystentki i eksploatacją drukarki. Dodatkowo udało mu się skrócić czas pracy przy jednoczesnym zwiększonym czasie na wykonywanie tłumaczeń. Klient zaczął skupiać się na tym co dawało mu realnie zarobek – swoim nienagannym warsztacie językowym.

 

Podpis kwalifikowany w pracy tłumacza

Dzięki zmianom w ustawie o zawodzie tłumacza przysięgłego i nowelizacji KPA tłumaczenia przysięgłe w formie elektronicznej są powszechnie akceptowane we wszystkich placówkach administracji publicznej (w tym w sądownictwie, które do tej pory bardzo opierało się akceptacji e-pism). Wprowadzenia podpisu kwalifikowanego jako podstawowego narzędzia pozwala skupić się tłumaczowi na tym, na czym zna się najlepiej i poprawić komfort codziennej pracy.

 

Specjalna oferta dla członków TEPIS

Wspólnie z Polskim Towarzystwem Tłumaczy Przysięgłych I Specjalistycznych TEPIS wprowadziliśmy specjalną ofertę cenową. Podpis kwalifikowany na smartfonie SimplySign 3 letni wraz z aktywacją u klienta (dojazd, przeszkolenie, instalacja + konfiguracja cyfrowej parafki) kosztuje 799 zł netto – zamiast regularnej ceny 928 zł. Pełna oferta znajduje się na stronie https://tepis.org.pl/podpis-kwalifikowany/

 

Chcesz wdrożyć podpis kwalifikowany do swojej pracy? Skontaktuj się z nami

+48 536 456 661 | kontakt@podpisujzdalnie.pl

 

Zobacz także:

autor: Damian Nowak
CMS

Newsletter

Would you like to stay informed
of upcoming publications?

Subscribe to our mailing list

Thank you!

Twoje zgłoszenie zostało pomyślnie zapisane