PL | EN
Nazwa kategorii

Signature not verified. Jak rozwiązać problem?

Od początku istnienia naszej działalności dostajemy przynajmniej jedno zapytanie dziennie od klientów: “Podpisałem dokument w aplikacji proCertum SmartSign itd., chciałem sprawdzić czy został podpisany prawidłowo i dostałem komunikat “Signature not verified” i żółty znak zapytania. Co zrobić?”Signature not verified - czy mój dokument jest błędnie podpisany?

Nie. Jeżeli widzisz żółty znak zapytania i/lub żółtego ludzika w tle to wcale nie oznacza, że podpis został źle złożony. Przyczyny takiego widoku są dwie:

  1. Plik został otworzony w przeglądarce, która nie ma wbudowanego weryfikatora podpisów jak Adobe Reader
  2. Adobe Reader, którego użyłeś jest w archaicznej wersji lub 32 bitowej, która nie rozpoznaje certyfikatów kwalifikowanych.Signature not verified - jak rozwiązać problem?

  1. Sprawdź wersję zainstalowanego programu Adobe Reader - jeżeli jest to 32 bit to przeinstaluj ją do najnowszej wersji.
  2. Używaj do weryfikacji dokumentów Adobe Reader. Otwieranie plików za pomocą przeglądarki internetowej nie daje potwierdzenia poprawności złożenia podpisu.
  3. Korzystaj z dedykowanego programu do podpisu kwalifikowanego jak np. proCertum SmartSign i sprawdzaj dokumenty poprzez narzędzie “Weryfikowanie”.
Signature not verified - podsumowanie

Jeżeli zastosujesz się do wskazówek w tym krótkim artykule to nigdy nie będziesz miał problemu z weryfikacją złożonego kwalifikowanego podpisu na dokumencie. W razie pytań zachęcamy do rozmowy z nami na kontakt@podpisujzdalnie.pl

Jeżeli zamierzasz nadal korzystać ze swojego podpisu kwalifikowanego, a kończy si jego ważność to skorzystaj z naszej usługi odnowienia podpisu kwalifikowanego. Specjalista Podpisuj Zdalnie przedłuży Twój podpis elektroniczny  i zapewni fachowe wsparcie merytoryczne podczas jego ważności. Zobacz także:

autor: Damian Nowak
CMS

Newsletter

Would you like to stay informed
of upcoming publications?

Subscribe to our mailing list

Thank you!

Twoje zgłoszenie zostało pomyślnie zapisane